Суддя Гордій пояснив, що будинок у Вербовці належить не йому, а однофамільцю

ГО “Центр Політичних Студій” 1 вересня опублікували матеріал з аналізом декларацій Прикарпатських суддів. До організації звернувся суддя Косівського районного суду Володимир Гордій з проханням спростувати інформацію про його нерухоме майно.

В статті зазначено, що у судді, окрім задекларованого майна, є ще один житловий будинок в селі Вербовець на Косівщині. Проте суддя зазначає, що, очевидно трапилась помилка і до витягу на його нерухоме майно додалась інформація про однофамільця.

“В мене є квартира в Косові – старенька, приватизована ще у 2002 році. Я володію лише 33% від всіє площі. У мене є будинок, який будували мої батьки. Після їх смерті він перейшов мені”, – коментує публікацію Володимир Гордій“Стосовно будинку у Вербовці – в мене такого будинку немає, очевидно, ви шукали інформацію у реєстрі і вам видало якесь майно однофамільця. Прізвище Гордій у Косівському районі є дуже розповсюджене”.

Керівник проекту Віталій Світлик пояснює, за яким принципом шукались дані для перевірки декларацій.

“Ми користуємось реєстром речових прав на нерухоме майно. Закон нам забороняє використовувати персональні дані, такі як номер паспорта або ідентифікаційний код. Тому ми шукаємо за відкритими даними – прізвищем, іменем та по-батькові суддів”, – коментує Світлик, – “Для уточнення інформації ми контактуємо з суддями. Стосовно судді Гордія, то кілька разів телефонували в Косівський суд, спілкувались з секретарем і помічником судді, проте з самим суддею поспілкуватись не вдалось. Його помічник була повідомлена про те, що матеріал виходитиме у п’ятницю”.

Володимир Гордій надав представникам ГО “Центр Політичних Студій” витяг з реєстру нерухомого майна, який взяв за власним ідентифікаційним номером.

“Я взяв витяг з моїм майном, за моїм ідентифікаційним кодом” – коментує суддя Гордій, – “Я встановив, що майно, про яке ви писали (будинок в селі Вербовець – авт.) належить Гордію Володимиру Івановичу, 1970 року народження (суддя Гордій 1966 року народження – авт.). Тому воно не відноситься до мене ніяким чином”.

Окрім того, в статті було зазначено, що суддя декларує дві земельні ділянки в Косові. Інформація не відповідає дійсності – в декларацій вказана лише одна земельна ділянка в місті Косів, яка є у власності Володимира Гордія.

“Сталася помилка і ми вписали в статті інформацію про те, що у судді Гордія дві земельні ділянки. За що просимо вибачення – насправді земельна ділянка в декларації лише одна. Дані співпадають з реєстром”, – говорить Віталій Світлик.

Також суддя Гордій зазначив, що не має пенсії судді, оскільки не має належних 20 років суддівського стажу, щоб піти на пенсію як суддя.

“Дану пенсію я одержую як учасник бойових дій, як інвалід війни ІІІ групи. Тобто це не є пенсія судді”, – кометує Гордій, – “Окрім того, син ще вчиться в університеті та отримує стипендію. Дочка працює в газеті. Ми живемо на ці кошти”.

Автор: Михайло Джогола

Будемо вдячні за поширення: